La Liga: Real Madrid–Villarreal élőben az NSO-n!

2021.09.25.
Comments off
14 Views

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 7. fordulójának szombati záró mérkőzésén a listavezető Real Madrid a Villarrealt fogadja. Kísérje figyelemmel a mérkőzést a Nemzeti Sport Online élő, szöveges tudósítása segítségével, majd olvassa el az összefoglalót, kommenteljen, mondja el a véleményét a meccsről!

Benzema a mai mérkőzésen is kulcsszereplő lehet (Fotó: AFP)

SPANYOL LA LIGA
7. FORDULÓ
Real Madrid–Villarreal 0–0
(Tv: Spíler2)
Madrid, Santiago Bernabeu Stadion. V: Gil Manzano
Real Madrid: Courtois – Valverde, Militao, Alaba, Nacho – Asensio, Casemiro, Modric – Rodrygo, Benzema, Vinícius Junior. Vezetőedző: Carlo Ancelotti.
Villarreal: Rulli – Foyth, Albiol, P. Torres, Alberto Moreno – Parejo, Capoue, Coquelin – Pino, Alcácer, Danjuma. Vezetőedző: Unai Emery

PERCRŐL PERCRE

21. perc: Benzema középtávoli lövése kerülte el a kaput. Rulli rajta volt.

18. perc: Presszionál a Real.

16. perc: Alaba állította meg Pinót a félpályánál, amivel egy ígéretes kontrát akadályozott meg.

13. perc: Danjuma remek egyéni akcióját láthattuk. A 24 éves holland szélső a bal oldalon kicselezte a védőket, majd megcélozta a hosszú, bal alsó sarkot, de Courtois kitolta a lövését.

12. perc: A sarokrúgást kifejelték.

12. perc: Benzema lövése vágódott ki szögletre.

10. perc: Eddig kiegyenlített a mérkőzés.

7. perc: Modric lökete vágódott le Pau Torresről.

5. perc: A túloldalon is egy lesszituáció borzolta a kedélyeket.

2. perc: Vinícius Júnior lépett volna meg a bal oldalon, de lesről.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A Real Madrid tiszta fehérben, míg a Villarreal tiszta sárgában játszik.

„A szerdai mérkőzés hőse, a triplázó Marco Asensio.”

„8 gól és 7 gólpassz eddig ebben az idényben.”

ELŐZMÉNYEK

A Real Madrid nagyszerű formának örvend. Minden sorozatot figyelembe véve hét tétmérkőzés óta veretlen, sőt, az elmúlt öt meccsét mind megnyerte. Ezzel szemben a Villarreal csupán az előző fordulóban aratta első győzelmét (addig négy döntetlent játszott a bajnokságban és egyet a Bajnokok Ligájában), igaz, az Elchét fölényesen, 4–1-re múlta felül, és a Realhoz hasonlóan még veretlen!

A királyi gárda az eddig lejátszott két hazai bajnokiján összesen 11 gólt szerzett, s a két csapat legutóbbi három madridi összecsapását is Karim Benzemáék nyerték. Az Európa-liga címvédője legutóbb 2018 januárjában győzött a Santiago Bernabeu Stadionban, igaz, az azóta lejátszott hét meccsből négy is döntetlenre végződött. Az viszont a vendégek számára nem jó előjel, hogy három napja a madridiak egy hatost rúgtak a Mallorcának.

Mindkét együttesre a hétközben Bajnokok Ligája-mérkőzés vár, a Real a Sheriff Tiraspolt fogadja, míg a Villarreal az El-döntős ellenfelével, a Manchester Uniteddel csap össze az Old Traffordon.

Benzema kirobbanó formában van idén (Fotó: Getty Images)

Carlo Ancelotti tegnap arról beszélt, hogy francia csatára, Karim Benzema megérdemelné, hogy a mostani évben nyújtott teljesítményéért ő kapja meg a legjobb európai labdarúgónak járó Aranylabdát.

Az olasz edző úgy fogalmazott, hogy Benzema olyan, mint a jó bor: minél öregebb, annál jobb lesz.

„Úgy vélem, hogy az alapján, amit most nyújt, meg ahogyan az előző idényben teljesített, megérdemli, hogy felkerüljön az Aranylabdáért versengők listájára.”

A 33 éves válogatott futballista 23 góllal holtversenyben a második leghatékonyabb támadó volt a La Liga előző idényében, és hatékonyan kezdte az újat is: eddig nyolc gólt szerzett és hét gólpasszt osztott ki csapattársainak, oroszlánrészt vállalva abban, hogy a Real Madrid az éllovas a spanyol bajnokság tabelláján. Benzema a nyolcaddöntőben búcsúzó francia csapat egyik legjobbja volt a nyári Európa-bajnokságon négy találattal.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A REAL MADRID–VILLARREAL LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!