Férfi vízi ob I: hibátlan maradt az FTC, botlott a Vasas

2021.09.24.
Comments off
9 Views

A Ferencváros 17–11-re legyőzte az Egert, míg a Vasas 9–9-es döntetlent játszott a Honvéddal a férfi vízilabda ob I 3. fordulójában pénteken.

Bátori Bence (10) kereste a rést, de csak egyszer talált be a Honvéd kapujába (Fotó: Árvai Károly)

A Ferencváros az első félidőben eldöntötte az Eger elleni mérkőzését, a nagyszünetben ugyanis már hat góllal vezetett (9–3). A hazai játékosok koncentrációja a meccs második szakaszára alábbhagyott, a védekezés sem működött már olyan jól, mint az első két fordulóban, igaz, ezúttal az ellenfél is más minőséget képviselt. A hatgólos FTC-sikerből Varga Dénes és a nyáron szerződtetett orosz légiós, Danyiil Merkulov is három találattal vette ki a részét.

Az eddig szintén hibátlan Vasas a montenegrói Drasko Brguljan vezérletével 6–2-re is vezetett már a Honvéddal szemben, ám a vendégek a harmadik negyedben három perc leforgása alatt egyenlítettek, majd a záró játékrészben is felálltak kétgólos hátrányból, így elvittek egy pontot a Komjádi-uszodából.