Az emberhátrány sem zavarta meg a Bayern Münchent

2021.09.24.
Comments off
10 Views

Nem okozott gondot a veretlen Bayern Münchennek a nyeretlen újonc Greuther Fürth a Bundesliga 6. forduló pénteki nyitányán, a címvédő egy félidőt emberhátrányban futballozva is 3-1-re győzött.

A felek az elmúlt 10 évben háromszor találkoztak egymással: 2010-ben a Német Kupa negyeddöntőjében a Bayern München 6-2-re nyert (Thomas Müller már akkor is két gólt is szerzett), majd a 2012-13-as bajnokságban is oda-vissza verte riválisát (3-0, 2-0).

A vendégek a 10. percben Müller 12 méteres lövésével szereztek vezetés (0-1), majd a 31. percben Joshua Kimmich lőtte ki 18 méterről a bal alsó sarkot (0-2).

A második félidő elején Julian Greent utolsó emberként felrúgta Benjamin Pavard, amiért piros lapot kapott.

De a megfogyatkozott Bayernt így sem lehetett megfogni, sőt, a 68. percben Sebastian Griesbeck öngóljával növelte is az előnyét (0-3).

Az 1-3-as végeredményt a 87. percben Cedric Itten állította be, fejesét követően a hazai szurkolók úgy ünnepeltek, mintha legalábbis pontot szerzett volna a csapat.

A bajoroknál egy csalódott játékos lehetett azért: Robert Lewandowski sorozatban 15 bajnokin szerzett gólt, de ezúttal nem talált be, így nem tudta beállítani a legendás Gerd Müller rekordját.

Bundesliga, 6. forduló

Greuter Fürth – Bayern München 1-3 (0-2)
gól: Itten (87.), illetve T. Müller (10.), Kimmich (31.), Griesbeck (68., öngól)
piros lap: Pavard (48., Bayern)

Ahol a futball esze és szíve találkozik!

Válogatott írások a legjobbaktól.

Minden hónapban legalább 24 kiemelkedő színvonalú tartalom havi 990 forintért.
Próbáld ki 490 forintért az első hónapban!

Ahogyan szerzőgárdánk összetétele ígéri, a legkülönfélébb műfajokban, témákban jelennek majd meg szövegek: lesznek elemzések, interjúk, kisprózák, riportok, lesznek hazai és nemzetközi témák, adat- és véleményalapú cikkek egyaránt.

Tartsatok velünk minél többen, hogy együtt alakíthassuk, építhessük az új magyar futballújságot, amely leginkább az írások nívójával és egyediségével akar kitűnni! Fizessetek elő, olvassatok, kövessetek minket, vitatkozzatok velünk, adjatok ötleteket! Várjuk ebbe a közösségbe mindazokat, akiknek a futball csak egy játék, s mindazokat, akiknek a futball több mint egy játék.