Majdnem botrányba fulladt a brazilok Copa-mérkőzése

2021.06.24.
Comments off
15 Views

A címvédő házigazda brazil válogatott a tízperces hosszabbítás végén szerzett góllal 2-1-re legyőzte a kolumbiai csapatot a labdarúgó Copa America legutóbbi játéknapján, és ezzel bejutott a negyeddöntőbe.

A mérkőzésen a vendégek szereztek vezetést a Portóban futballozó Luis Díaz gyönyörű ollózásával (0-1).

Kolumbia jól is tartotta magát, azonban a 78. percben elég furcsa körülmények között kapott gólt.

A labda hozzáért Nestor Pitana argentin játékvezetőhöz, a szabályok értelmében így meg kellett volna állítania a játékot, ám nem ez történt. A pillanatra megálló kolumbiaiak későn kapcsoltak, így Renan Lodi beadását Roberto Firmino befejelte a hálóba (1-1).

Az MTI beszámolója szerint a kolumbiaiak hevesen reklamáltak, egy ponton nem is akarták folytatni a meccset. Így aztán több mint tíz percet hosszabbított a bíró, és ennek köszönhetően a hazaiak még a győztes gólt is megszerezték Casemiro révén (2-1).

A csoport másik mérkőzésén Ecuador és Peru nem bírt egymással, így végül 2-2-es döntetlen lett a vége.

Copa América, B csoport

Brazília – Kolumbia 2-1 (0-1)
gól: Firmino (78.), Casemiro (90+10.), illetve Diaz (10.)

Ecuador – Peru 2-2 (2-0)
gól: Tapia (23.-öngól), Preciado (45+3.), illetve Lapadula (49.), Carriloo (54.)

Az állás:
1. (és már továbbjutott) Brazília 9 pont/3 mérkőzés
2. Kolumbia 4/4 (3-4)
3. Peru 4/3 (4-7)
4. Ecuador 2/3 (4-5)
5. Venezuela 2/3 (2-5)

A két csoportból az első négy-négy helyezett jut a negyeddöntőbe.

Ahol a futball esze és szíve találkozik!

Válogatott írások a legjobbaktól.

Minden hónapban legalább 24 kiemelkedő színvonalú tartalom havi 990 forintért.
Próbáld ki 490 forintért az első hónapban!

Ahogyan szerzőgárdánk összetétele ígéri, a legkülönfélébb műfajokban, témákban jelennek majd meg szövegek: lesznek elemzések, interjúk, kisprózák, riportok, lesznek hazai és nemzetközi témák, adat- és véleményalapú cikkek egyaránt.

Tartsatok velünk minél többen, hogy együtt alakíthassuk, építhessük az új magyar futballújságot, amely leginkább az írások nívójával és egyediségével akar kitűnni! Fizessetek elő, olvassatok, kövessetek minket, vitatkozzatok velünk, adjatok ötleteket! Várjuk ebbe a közösségbe mindazokat, akiknek a futball csak egy játék, s mindazokat, akiknek a futball több mint egy játék.