Női kosár NB I: a Szekszárd jutott elsőként a döntőbe

2021.04.02.
Comments off
10 Views

Az Atomerőmű KSC Szekszárd női kosárlabdacsapata jutott be elsőként az NB I fináléjába, miután az elődöntő második mérkőzésén is legyőzte az UNI Győrt: hazai pályán 90–75-ös sikert ért el.

A Szekszárd örülhetett a párharc végén (Fotó: Földi Imre)

Az Atomerőmű KSC Szekszárd 66–57-re nyert az UNI Győr ellen a női kosárlabda NB I rájátszás-elődöntő első mérkőzésén szerdán, így egy lépésre került attól, hogy a két győzelemig zajló párharcból ő kerüljön ki győztesen.

A második összecsapásra pénteken, Szekszárdon került sor, s bizony már az első félidőben eldőlni látszott, hogy a hazaiak jutnak a fináléba: 46–32-vel vonultak a szünetre. A játék képe a folytatásban sem változott sokat, és noha a vendégek az utolsó negyedet 28–24-re behúzták, végül 90–75-ös vereséget szenvedtek, így ők a bronzéremért folytathatják.

A másik ágon a Sopron Basket és az Aluinvent DVTK küzd egymással szemben, az első meccsen a Sopron került előnybe. A második mérkőzést szombaton 17 órától rendezik.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
RÁJÁTSZÁS, ELŐDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–
UNI GYŐR MÉLY-ÚT 90–75 (2016261620152428)
Szekszárd, zárt kapuk mögött
V: Kapitány, Tóth C., dr. Mészáros B.
SZEKSZÁRD:
 STUDER 2, FRISKOVEC 11/9, BONNER 15/3, McCALL 16, GOREE 17/3. Csere: Zele 4, Theodoreán, KRNJICS 11, Bálint R. 14/6, Miklós M. Edző: Djokics Zseljko
GYŐR:
 KIESEL 20/3, Dubei 11/9, Weninger 2, Török Á. 7/3, MOMPREMIER 17. Csere: Dombai 11/9, Lass 7/3, Barnai, Varga Zs. Edző: Iványi Dalma
Az eredmény alakulása: 3. perc:
 9–4. 7. p.: 13–9. 11. p.: 22–18. 14. p.: 31–23. 17. p.: 38–28. 23. p.: 53–34. 26. p.: 58–41. 30. p.: 66–47. 34. p.: 74–62. 38. p.: 84–71
MESTERMÉRLEG
Djokics Zseljko:
– Öt év alatt harmadszor jutottunk döntőbe úgy, hogy tavaly törölték a szezont. Azt gondolom, hogy ehhez a sikerhez a tavalyi évben megkezdett munka is kellett. Finálét játszani a bajnokságban a soproni érában olyan, mintha megnyertük volna a bajnokságot. Ezen a találkozón az első félidőben védekezésben, a másodikban támadásban játszottunk szép kosárlabdát. Egy-két nap pihenés következik, majd készülünk az Európa-kupára. Innentől minden pillanatot élvezni kell a final fourban és a bajnoki döntőben egyaránt.
Iványi Dalma:
– A párharc előtt is mondtam, hogy a Szekszárd az esélyesebb. Be is bizonyította, hogy egyénileg és csapatként is tapasztaltabb. A két találkozót különböző stílus jellemezte, Győrben a védekezésről, most viszont a támadásról szólt a mérkőzés. Volt egy-két apró hiba, amit ellenfelünk kihasznált, és ez együtt túl sok volt. Gratulálok viszont a csapatomnak, megmutattuk, hogy jó úton járunk a megkezdett építkezésben. Nagyot küzdöttek a lányok, s megyünk tovább, ugyanis fontos csata vár ránk a bronzmérkőzésen, szeretnénk éremmel megkoronázni az idénybeli teljesítményünket.