Női kosár NB I: a Sopron és a Szekszárd került előnybe az elődöntő első felvonásán

2021.03.31.
Comments off
9 Views

Az Uni Győr Mély-Út 66–57-re kikapott az Atomerőmű KSC Szekszárdtól női kosárlabda NB I elődöntőjének első mérkőzésén.

A negyeddöntőben a TFSE-MTK-t búcsúztató Győr a Csata ellen továbbjutó Szekszárdot fogadta az elődöntő első mérkőzésén. Iványi Dalma együttese négyből három negyedet elveszített és kilenc ponttal kapott ki az Atomerőműtől. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a győri Brianna Kiesel volt, aki húsz pontot szerzett.

Az előző körben a Vasast kiejtő Sopron fölényes győzelemmel kezdte a legutóbb a PEAC-Pécset búcsúztató DVTK elleni párharcot. Hiába volt a miskolci Medgyessy Dóra 19 ponttal a mérkőzés legeredményesebb játékosa, csapata jelentős hátrányba került a visszavágóra.

Az elődöntők mellett a playout-ban is rendeztek egy mérkőzést a mai napon: a Cegléd legyőzte a ZTE-t.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
ELŐDÖNTŐ
1. MÉRKŐZÉS
UNI GYŐR MÉLY-ÚT–
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 57–66 (17–20, 8–21, 18–10, 14–15)
Győr, zárt kapuk mögött. Vezette: Földházi, Tőzsér, Frányó
GYŐR: KIESEL 20/3, Varga Zs. 2, Dombai, Török Á., MOMPREMIER 17. Csere: Lass 3/3, Weninger 4, Dubei 9/3, Barnai 2. Edző: Iványi Dalma
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 12/6, FRISKOVEC 13/9, McCall 12, Bonner 11/3, GOREE 8/3.  Csere: Zele 2, Theodoreán 5/3, Krnjics 3, Bálint R. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–5. 5. p.: 8–7. 8. p.: 12–14. 13. p.: 23–25. 15. p.: 25–32. 18. p.: 25–36. 25. p.: 34–43. 29. p.: 41–49. 33. p.: 49–54. 38. p.: 55–61
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Szekszárd javára
MESTERMÉRLEG
Iványi Dalma: – Elkövettünk egy-két olyan hibát, amely megpecsételte a sorsunkat. Örülök ugyan, hogy mínusz tizenhatról fel tudtunk zárkózni, de önmagához képest a Szekszárd ezúttal nem játszott csúcsformában, így egy kicsivel több kellett volna a győzelmünkhöz.
Djokics Zseljko: – Az első félidőben szépen, sőt, mondhatni, kreatívan játszottunk. A Győr a második félidőben zónázásra tért át, ami kissé megzavart bennünket, nem tudtuk folytatni a jó védekezésből indított lerohanásokat. De győztünk, és sikerünkben az első húsz perc volt a döntő.

SOPRON BASKET–ALUINVENT DVTK MISKOLC 89–64 (24–19, 20–12, 21–17, 24–16)
Sopron, zárt kapuk mögött. Vezette: Cziffra, Győrffy P., Varga-Záray
SOPRON: Fegyverneky 9, G. Williams 15/6, WALKE 15/3, Brooks 15/6, Határ 10.  Csere: Krajisnik 8, Varga S. 3/3, Czukor 14/12, Varga A., Varga K. Edző: Gáspár Dávid
DVTK: MEDGYESSY 19/6, Kányási 12/3, Aho 2, Mokango 5/3, Hayes 14. Csere: Pusztai 4, Kiss A. 4, Montai-Vukov, Tóth F. 4, Frindt. Edző: Földi Attila
Gáspár Dávid: – Jó ritmusban kezdett a DVTK, hosszú támadásokat vezetve. Sok esetben a támadóidő végén aludtunk el, ebben előbbre kell lépnünk. A koncentrációt végig fenn kell tartani, és fontos, hogy jobban odafigyeljünk a gyenge oldali mozgásokra. Szükségünk volt egy kis időre, hogy hozzászokjunk a rivális védekezéséhez, és megtaláljuk az üres dobóhelyzeteket. Erre szeretnénk törekedni a folytatásban, redukálni a hibákat.
Földi Attila: – Teljesen megérdemelten nyert a Sopron. Azt gondolom, még jobban meg tudjuk majd nehezíteni a dolgát. Sok elkerülhető hibát követtünk el védekezésben és támadásban egyaránt. Nem tartom valószínűnek, hogy ez befolyásolta volna a végeredményt, de jobb képet adott volna. Bízom benne, hogy szombaton minél élesebb mérkőzést tudunk játszani.

Később
A 9–12. HELYÉRT

VBW CEKK CEGLÉD–ZTE NKK 69–48 (23–18, 10–13, 21–2, 15–15)
Monor, zárt kapuk mögött. V: Minár, Lengyel, Szilágyi B.
CEGLÉD: ORTIZ 11, Gorjanácz 6, Révész L. 2, SZOTIRIU 19/9, T. MOORE 24
Csere: Viszmeg, Ruják N. 5/3, Kobolák, Szirony 2, Filipowicz
Edző: Kosztasz Keramidasz
ZTE: Saad 4, Dzombeta 13/3, Dömötör, SZABÓ P. 14, Tuchscherer 7
Csere: Mányoki J. 5/3, Kulcsár 2, Úr, Horváth Fr. 2, Horváth Fa. 1
Edző: Ambrus Péter
Az eredmény alakulása. 4. perc: 12–4. 7. p.: 14–10. 10. p.: 23–18. 13. p.: 23–24. 18. p.: 31–26. 20. p.: 33–31. 24. p.: 42–31. 28. p.: 47–33. 30. p.: 54–33. 33. p.: 61–35. 36. p.: 61–45
Kosztasz Keramidasz: – Jól kezdtünk, néhány perc alatt tízpontos előnyt alakítottunk ki, de utána túlzottan elkényelmesedtünk. A nagyszünetben megbeszéltük a történteket, és a harmadik negyedet már csapatként dolgozva, fókuszálva hoztuk le, amivel el is dőlt a mérkőzés.
Ambrus Péter: – Tudtuk, hogy a Cegléd otthonában nem lesz egyszerű dolgunk. Az első félidőben működött a védekezésünk, emiatt tudtunk pariban lenni. Utána érthetetlen módon a támadásokban nem tudtunk hatékonyak lenni, a harmadik negyedben csak két pontot dobtunk, ez okozta a végeredményt. A záró szakaszt egálra hoztuk, de egy ilyen harmadik negyedet egyetlen csapat sem engedhet meg magának.