NB I: DVTK–Mezőkövesd – élőben az NSO-n!

2020.05.30.
Comments off
37 Views

DVTK–Mezőkövesd találkozó percről percre: gólok, helyzetek, érdekességek – kísérje figyelemmel a mérkőzést a Nemzeti Sport Online élő, szöveges tudósítása segítségével, majd olvassa el az összefoglalót, kommenteljen, mondja el a véleményét a meccsről!

LABDARÚGÓ NB I
26. FORDULÓ

DVTK–Mezőkövesd – élőben az NSO-n!
Miskolc, DVTK Stadion 19.00 (Tv: M4 Sport). Vezeti: Iványi Zoltán

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

ÉRDEKESSÉGEK

♦ Ez lesz a 14. élvonalbeli összecsapása a két borsodi csapatnak. Az eddigi 13 után a mérleg nyelve finoman a Mezőkövesd felé billen, a mutató 4 diósgyőri siker, 4 döntetlen, 5 kövesdi győzelem.

♦ A Mezőkövesd legutóbbi három vendégszereplésén veretlen maradt a DVTK Stadionban, kettőt megnyert, köztük az avató mérkőzést.

♦ A Diósgyőr csak egyet – a legutóbbi mérkőzést – nyert meg a legutóbbi hét, Mezőkövesd elleni bajnokijából, mérlege a megyei rivális ellen 1–2–4 ebben a periódusban.

♦ A DVTK hazai mérlege (6 győzelem, 1 döntetlen, 5 vereség) a hatodik legjobb a mezőnyben. A Mezőkövesd kitűnően szerepel vendégként, hétszer nyert, háromszor döntetlent játszott és csak kétszer kapott ki, Kuttor Attila csapatánál csak a Fehérvár és az FTC idegenbeli teljesítménye jobb.

♦ A Mezőkövesd szerezte a Ferencváros (23) után a második legtöbb idegenbeli gólt a bajnokságban (22).

♦ A Diósgyőr ötmérkőzéses veretlenségi sorozatban van (3 győzelem, 2 döntetlen), s legutóbbi kilenc bajnokijából csak egyet veszített el.