Női kézi BL: 6+1 győri, 3 ferencvárosi jelölt az álomcsapatba

2020.05.18.
Comments off
28 Views

Az Európai Kézilabda-szövetség a hivatalos honlapján közzétette a női Bajnokok Ligája álomcsapatának bő keretét, amelyből kikerül majd a végső együttes. A nyilvános szavazás kedden veszi kezdetét.

Amorim és Oftedal is megvédheti a címét (Fotó: AFP)

Hirdetés

A szokásos módon tíz kategóriában (a hét poszt, a legjobb védő, legjobb fiatal – 1997-ben vagy az után született – játékos és a legjobb edző) öt-öt jelöltre lehet voksolni.

Minden kategóriában egy jelöltet a sorozatban szereplő edzők neveztek meg, a többi négy pedig az EHF szakértőinek és az újságíróknak a voksaiból jött össze.

Az előző idény legjobbjaiból a balátlövő Anne Mette Hansen és az irányító Stine Oftedal, a legjobb védő Eduarda Amorim (mind Győri Audi ETO KC), valamint a legjobb fiatal Háfra Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria) újra jelölt.

A győriek hét jelölést kaptak, ez az Esbjerggel holtversenyben a legjobb, a Brest Bretagne, a Metz és  Rosztov-Dona hattal áll, a Ferencváros hárommal.

KAPUSOK
Sandra Toft (Brest Bretagne) – az edzők jelöltje
Amandine Leynaud (Győri Audi ETO KC)
Denisa Dedu (CSM Bucuresti)
Rikke Poulsen (Esbjerg)
Ivana Kapitanovics (Metz)

BALSZÉLSŐK
Majda Mehmedovics (Buducsnoszt) – az edzők jelöltje
Ann Grete Norgaard (Ramnicu Valcea)
Coralie Lassource (Brest Bretagne)
Polina Kuznyecova (Rosztov-Don)
Sanne Solberg (Esbjerg)

BALÁTLÖVŐK
Estavana Polman (Esbjerg) – az edzők jelöltje
Cristina Neagu (CSM Bucuresti)
Anne Mette Hansen (Győri Audi ETO KC)
Orlane Kanor (Metz)
Lois Abbingh (Rosztov-Don)

IRÁNYÍTÓK
Stine Oftedal (Győri Audi ETO KC) – az edzők jelöltje
Sonja Frey (Esbjerg)
Grace Zaadi (Metz)
Milena Raicsevics (Buducsnoszt)
Andrea Lekics (CSM Bucuresti)

BEÁLLÓK
Astride N’Gouan (Metz) – az edzők jelöltje
Asma Elghaoui (Ramnicu Valcea)
Heidi Löke (Vipers Kristiansand)
Sladjana Pop-Lazics (Brest Bretagne)
Kari Brattset (Győri Audi ETO KC)

JOBBÁTLÖVŐK
Anna Vjahireva (Rosztov-Don) – az edzők jelöltje
Klujber Katrin (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Ana Gros (Brest Bretagne)
Alja Varagic (RK Krim Mercator)
Mireya González (Ramnicu Valcea)

JOBBSZÉLSŐK
Jovanka Radicsevics (Buducsnoszt) – az edzők jelöltje
Iuliia Managarova (Rosztov-Don)
Lukács Viktória (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Marit Jacobsen (Esbjerg)
Laura Flippes (Metz)

A LEGJOBB VÉDŐK
Eduarda Amorim (Győri Audi ETO KC) – az edzők jelöltje
Marit Malm Frafjord (Esbjerg)
Djurdjina Jaukovics (Buducsnoszt)
Anna Szeny (Rosztov-Don)
Linnea Torstensson (CSM Bucuresti)

A LEGJOBB FIATALOK
Pauletta Foppa (Brest Bretagne) – az edzők jelöltje
Háfra Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Ida Lagerbon (IK Sävehof)
Fodor Csenge (Győri Audi ETO KC)
Tatjana Brnovics (Buducsnoszt)

A LEGJOBB EDZŐK
Jesper Jensen (Esbjerg) – az edzők jelöltje
Emmanuel Mayonnade (Metz)
Danyi Gábor (Győri Audi ETO KC)
Ambros Martín (Rosztov-Don)
Laurent Bezeau (Brest Bretagne)

Eredeti cikk

Comments are closed.